Shiatsu

Loading
čekejte ...

Shiatsu

"Všichni se učíme získávat sílu ze své slabosti"

poselství od protinožců


SShiatsu znamená v překladu tlak prsty .Je to tradiční japonská, zdraví podporující a preventivní metoda, kterou se obnovuje energetická rovnováha v člověku. Dochází také k aktivaci "vnitřního léčitele" – samoozdravných procesů, kterých je každý schopen. Rovnováha = zdraví.
V shiatsu se pracuje se sítí akupunkturních drah (meridiánů) a energií (japonsky Ki) v nich. Využívá také presování bodů na těchto drahách, které mají rozličné specifické účinky. Součástí shiatsu jsou různá protahování končetin, uvolňování kloubů rotací, vytřásání nebo také hluboký tlak a přikládání dlaní. Pracuje se prsty, dlaněmi, lokty, koleny ... na zemi, na matraci a v pohodlném oblečení (přineste si sebou tepláky, mikinu a bavlněné ponožky). Vše je velmi individuální a odvíjí se od aktuálního stavu daného člověka.
Shiatsu je také umění doteku v pravý čas a na pravém místě ...
Teoretickou základnou shiatsu je Tradiční čínská medicína (TČM), ve které prevence hraje významnou roli a její teorie Pěti elementů, které se vzájemně ovlivňují. Ke každému elementu jsou přiřazeny jak orgány, tak emoce, chutě, barvy atd. V TČM je pojetí fungování těla velmi odlišné od naší, západní medicíny. Vše je nedílnou součástí komplexního celku. Teorie Pěti elementů se dá aplikovat na cokoli (člověk, příroda, vesmír, životní situace ...)

MV rámci shiatsu provádíme také moxování – prohřívání částí těla hořícím pelyňkem (akupunkturní dráhy či body, bedra a podobně a tygrování - forma tepelné stimulace, kdy se pracuje kovovými tyčinkami vyplněnými bylinnou tyčinkou přímo na kůži a pomáhá při odstraňování toxinů, otocích.

FPracujeme také s technikou zvanou fonoforéza.
Fonoforéza - tónová akupunktura. Na tělo, nebo do aury (energetického obalu člověka) se přikládají ladičky o různých frekvencích, které svojí vibrací specificky ovlivňují dané místo nebo úroveň. Fonoforézu nejčastěji používáme během shiatsu, ale dá se samozřejmě využít i samostatně nebo při healingu.

Poskytují:

Galerie

Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu

aktualizováno: út 1.8.2017 14:49