Péče o těhotné

Loading
čekejte ...

Péče o nastávající maminky

Jaké jsou v našem Centru ESET možnosti pomoci a podpory?

Těhotenství je období velkých změn


Změny probíhají po celou dobu a týkají se nejen těla, ale i psychiky. Je to doslova nový, "jiný" stav těla i duše. A navíc se vše může rychle měnit. Nastávajícím maminkám se doporučuje přiměřený pohyb, dostatek odpočinku, relaxace a co nejméně starostí… Ne každá žena však prožívá dobu očekávání miminka bez obtíží a šťastná. Mohou se objevit fyzické potíže, které jsou v těhotenství běžné - ranní nevolnosti, bolesti beder, syndrom karpálního tunelu, tíha a otoky nohou. Žena může být emocionálně nevyrovnaná a může prožívat různé obavy a strachy - o zdraví dítěte, o sebe, strach z porodu, ze změn... Někdy se nastávající maminka nemůže z různých důvodů smířit s novou situací a ani se tedy "spojit" s očekávaným potomkem.

  • Kraniosakrální biodynamika je jemná manuální neinvazivní technika, která pracuje s rytmem mozkomíšního moku, pohyby kostí na hlavě a pánvi, s membránami a s fasciemi, kterými je celé tělo propojeno. Možnosti této práce jsou velmi široké a použitelné při jakýchkoli potíží, zejména chronických. V těhotenství jsou velmi prospěšné jak při typických potížích, tak při psychických propadech, k lepšímu kontaktu se sebou, svým tělem a miminkem, k hluboké relaxaci. Je výborná též v posledním trimestru těhotenství k uvolnění spasmů pánevního dna a SI skloubení (křížokyčelní). Také po spontánním porodu, klešťovém i vakuumextrakci, ale i po císařském řezu a také po porodu s epidurální analgezií. Vše velmi jemně navrací do harmonie, kondice a pomáhá snadněji se hormonálně srovnat.
  • Shiatsu je to tradiční japonská, zdraví podporující a preventivní metoda pracující se systémem akupunkturních drah, kterou se obnovuje energetická rovnováha v člověku. Dochází také k aktivaci "vnitřního léčitele" – samoozdravných procesů, kterých je každý schopen. Rovnováha = zdraví. Pracuje se prsty, dlaněmi, lokty, koleny ... na zemi, na matraci a v pohodlném oblečení . Vše je velmi individuální a odvíjí se od aktuálního stavu daného člověka. V těhotenství se pracuje specifičtěji a s přihlédnutím k rostoucímu bříšku, podkládá se polštářky a podobně. Shiatsu je vhodné při všech těhotenských potíží uvedených výše či jakýchkoli jiných. Není vhodné v 1.trimestru těhotenství.
  • Aroma masáže jemné uvolnění svalů celého těla (dle přání a potřeby maminky) v kombinaci s éterickými oleji, které celý proces podpoří a pracují také v rovině psychické. Velmi relaxační a příjemná. Poloha při masáži je volena s ohledem na rostoucí bříško. Masáž se nedoporučuje v 1.trimestru těhotenství.
  • Kineziotaping podpora bříška ve 3.trimestru těhotenství, úleva a omezení bolestí bederní páteře (viz. fotký níže)

Možnost též objednání produktů české bio přírodní kosmetiky pro těhotenství, porod a péči o miminko firmy NOBILIS TILIA z Krásné Lípy www.nobilis.cz

Kineziotaping

Taping
Taping

aktualizováno: út 9.7.2019 21:41