GUA SHA

Loading
čekejte ...

GUA SHA

Gua sha

čínská masáž (gua = škrábání, sha = výsev)


Do ČR nás ji přijela již po druhé učit nejznámější čínská Gua sha lektorka,vydavatelka velkého množství knih o tomto tématu prof. ZHANG XIUQIN. Tato starověká čínská vysoce funkční metoda je v Čechách zatím na počátku.

GUA SHA Díky ní se dá lépe diagnostikovat stav orgánů a zároveň i ovlivňovat jejich funkce.
Dále zlepšuje metabolické procesy v kůži, zprůchodňuje cévy, pročišťuje krev,zbavuje tělo toxinů.

Odstraňuje bolesti, horkosti,kašle,stagnace krve,uvolňuje,pročišťuje a zlepšuje mikro cirkulace v krvi.
K masáži se požívá speciální škrabka z nefritu nebo buvolího rohu.Za pomoci této škrabky a oleje se přejíždí po jednotlivých meridiánech a vyškrábávají se z nich nečistoty a toxiny ven z těla.

Po aplikaci se objeví toxiny a nečistá stará krev na kůži ve formě červeného výsevu,který do pár dnů zmizí.
V místech tohoto výsevu se cévy znovu zatáhnou a obnoví se zde správná a funkční cirkulace a místo je lépe zásobeno energií a krví a začne lépe prosperovat. Napraví se zde tok krve a energie.Bolest ustoupí.
Technikou Gua sha se dá zlepšit i vzhled obličeje.Krev ovlivňuje vzhled tváře.Vzhled tváře souvisí s metabolismem.Krev se dostává do kůže a přináší výživu,krví se odplavují produkty metabolismu.Když je systém průchodný funguje metabolismus i na buněčné úrovni a výsledkem toho je svěží zdravá pleť správně vyživovaná.
Přes obličej vedou meridiány a jakákoliv změna v obličeji ... změna barvy, struktury pleti ,vrásky ,akné,jsou signály,že je potřeba doplnit nebo pročistit jednotlivé orgány , které souvisí s tou danou částí obličeje nebo problémem.Pomocí nefritových destiček a mléka ze speciálních bylin,masíruji a diagnostikuji obličej.
Aktivuji energii v meridiánech ,které vedou přes obličej a tímto aktivuji i energii v samotných orgánech.Obličej se stává prokrvenějším a kde je dostatek krve tam je i dostatek výživy pro pleť,takže se pleť sama ozdravuje.

Kde není energie tam je ochablost,kde je energie tam je život.
Obličej se stává zdravějšíma zářivějším.
To co se značí na obličeji je jen výsledek toho co probíhá uvnitř těla.
Masáž hlavy Gua sha – masíruji hlavu speciálním hřebenem, diagnostikuji to, co se děje uvnitř těla zároveň to masírováním té dané části řeším a harmonizuji. Pomáhá od bolestí hlavy.
Masáž Gua sha není odpočinková ani relaxační masáž, jedná se o čistě harmonizační masáž.

KKontraindikace:
Gua sha se nesmí při krvácivých stavech, sníženém počtu krevních destiček, podkožních skvrnách, leukemii, chorobách krve, anémii, oslabení funkce jater a ledvin, při nádorech,oslabené schopnosti vylučovat toxiny z těla,onemocnění mozkových cév.akutní poranění,zlomeniny kostí,menstruace,těhotenství,infekce kůže,zápaly kůže, ekzémy, vředy.

Poskytují:

Galerie

Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu

aktualizováno: ne 26.4.2015 22:12